Motor Arıza Tespit ve Tamiri

Kaputun altındaki herşeye hakimiz...

Teknik açıdan otomobiller gittikçe daha karmaşık hale gelmekte ve servisler için daha da zorlayıcı olmaktadır. Bunun sebebi modern motor yönetim sistemlerinin yakıt enjeksiyonu sürecini elektronik olarak kontrol etmesi, bu sayede ekonomik yakıt tüketimi ile birlikte en iyi motor performansını sağlamasıdır.
Aracınızın bu şekilde kalmasını sağlamak için Yıldız Oto uzman kadrosu, zengin bilgi birikimlerini kullanarak en yeni arıza tespit ekipmanları ile aracınızı kontrol eder.

bmw mechanic service ile ilgili görsel sonucu

En yeni arıza tespit ekipmanları ile arıza analizi
Doğru ayar ile, optimum motor performansı sağlanması
Bilgili ve tecrubeli uzman servis personeli
Üstün teknoloji ürünü arıza tespiti
Araçlarda her zamankinden daha karmaşık sistemlerin kullanılması ve motor bölmesinde sürekli artan elektronik ekipman miktarı nedeniyle Yıldız Oto’ da her zaman en son teknolojileri kullanır.
Böylece sadece modern test cihazları ve özel yazılımlar kullanılarak uzmanlarımız,arızaları hızlı bir şekilde bulup profesyonel şekilde düzeltirler.
Teknolojiyi derinden kavrama
Modern araçlarda kullanılan enjeksiyon sistemleri son derece hassastır ve düzenli bakım yapılmazsa teknik sorun çıkma ihtimali çok yüksektir.
Yıldız Oto uzmanları tüm yaygın motor yönetim sistemleri ve egzoz gazı turboşarjlarından, ateşleme kontrol modüllerine kadar yeni yüksek basınçlı enjeksiyon sistemleri konularında geniş bilgi sahibidir.
Üstün servis kalitesinin adresi
Aracınızda herhangi bir sorun yaşamanız durumunda,tecrübe ve uzmanlıkları sayesinde veya bilgisayar destekli sistem kontrolleri yardımıyla Yıldız Oto uzmanları sorunun temeline inen doğru kişilerdir.
Aracınızın enjeksiyon veya elektronik sistemi kusursuz şekilde çalışmıyorsa gerekli bakım veya onarım çalışması için Yıldız OTO ziyaret etmenizi öneririz.

Uzman tavsiyemiz;

Biliyor musunuz? Kusursuz çalışan bir Lambda sensörü, yakıt maliyetlerinizde %15’e kadar tasarruf sağlar. Bu, emisyon sisteminin kalbidir, otomatik olarak emisyon sınırlarına uyumu sağlar ve katalitik konvertör hasarını önler. Bu yüzden her 30.000 km’de bir Yıldız Oto’ da Lambda sensörünü kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin

info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz…

 

 

 

 

 

 

Diagnostik Arıza Tespit

Anında arıza tespit!

 

 

ARIZA TESPİTİ (DIAGNOSTIC TEST)

İleri teknoloji ürünü olan diagnostic test cihazı ile hızlı gelişen otomotiv sektöründeki elektronik uygulamaların kontrolü, aracın elektronik sistemindeki hata tespit işlemini doğru, hızlı ve aracın elektronik devrelerine zarar vermeden yapmaktayız.

 

Aracınızda bir elektrik arızası olması veya bir uyarı lambasının yanması durumunda sorunu hızlı bir şekilde tespit ve profesyonel şekilde giderme konusunda uzmanlarımıza güvenebilirsiniz.

charging-car-with-electricity-xs-390x259

 • Profesyonel, sistematik sorun giderme
 • Mükemmel niteliklerde uzman personel
 • Üstün kalitede test ve servis ekipmanı

Gereken tüm uzmanlığa sahibiz

Aracınızdaki elektrik aksamla ilgili sorun yaşıyorsanız, uzmanlarımızın tecrubesine güvenebilirsiniz.
Yıldız Oto  uzmanlarımız, arıza teşhis ve sorun giderme konusunda işlerinin ehlidir. Aracınızda aküden, tüm elektrik sistemine detaylı kontrol ve tamirat Yıldız Oto uzmanlarımız tarafından yapılabilmektedir.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Uzman mekanik sistem onarımları

Aracınızdaki mekanik sistemlerden herhangi birinde bir sorun yaşıyorsanız en yeni test ekipmanları ve tecrüberi ile işleri düzeltmesi için Yıldız Oto uzmanlarına güvenebilirsiniz.

Orijinal ekipman üreticisi standardında orijinal yedek parçalar
Mekanik araç bileşenleri için en yeni test ekipmanları
Teknik verilere erişimi olan uzman personel

Mekanik sistem için yardımcı bir el

Aracınızdaki mekanik bileşenlerle ilgili sorun yaşıyorsanız egzoz sisteminden amortisörlere ve kayış değişimine kadar her şeyi tekrar çalışır duruma getirmek için Yıldız Oto uzmanlarına güvenebilirsiniz.
Uzun yıllara dayanan deneyimler, en yeni test ekipmanlarının kullanılması ve gerekli teknik verilere erişim sayesinde uzmanlarımız, aracınızda gerek duyulan her türlü mekanik sistem çalışmasını hızlı ve profesyonel şekilde yapar.
Onarım gerekmesi durumunda da Yıldız Oto’ da, daima orijinal ekipman standardında yedek parçalar kullanır.

Frenlerden egzoz sistemine kadar uzmanlık

Bir bütün olarak egzoz sistemi, bir araçtaki en önemli mekanik bileşenlerden biridir. Ön veya arka susturucu arızalıysa bu durum hem daha yüksek yakıt tüketimine hem de uzun vadede motor hasarına yol açar.
Bu sistem titrediği ve sürekli olarak harici etkilere maruz kaldığı için zaman içerisinde korozyon hasarı veya titreşim kaynaklı delikler ya da çatlaklar oluşabilir.
Yıldız Oto servis ve onarım konusunda siz değerli müşterilerine hizmet vermekten memnuniyet duyacaktır.

Amortisörler – gizli tehlike

wRakamlar her şeyi ortaya koyuyor: Karayollarındaki araçların yaklaşık 6,2 milyonu kusurlu amortisöre sahip. Kazaların %50’si, 10 yaşını aşan veya 150.000 km’nin üstünde olan araçlardaki amortisörlerin kötü durumundan kaynaklanmaktadır.
Ayrıca sadece 3 yaşındaki araçların %9,3’ünde bile ciddi arızalar bulunabilir. Bilmenizde fayda var:
Kusurlu amortisörler, fren mesafesini %20’ye kadar artırabilir ve lastik aşınmasını önemli ölçüde artırır.
Dahası, tutunmayı azaltır ve viraj alma stabilitesini bozar. Bu yüzden düzenli aralıklarla amortisörlerinizi Yıldız Oto uzmanlarına kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz.

Uzman tavsiyemiz

Dikkat: Kaza tehlikesi! ABS, TCS veya ESP gibi otomobilinizdeki güvenlik sistemlerinin arızalı amortisörlerle çalışmayacağını biliyor muydunuz? Hatta, frenleme mesafesi ABS olmayan bir araca kıyasla daha fazladır. Bu yüzden amortisörünüzün Yıldız Oto uzmanları tarafından düzenli kontrol edilmesini ve kendi güvenliğiniz açısından gerektiğinde değiştirilmesini şiddetle tavsiye ederiz.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin;

info@yildizotoizmir.com

Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz…

Yağ filtresi ve motor yağınızın, araç üreticisi tarafından tanımlanan şekilde kontrol edilip değiştirilmesidir.  Yıldız Oto’ da  profesyonel olarak  yağ ve filtre değişimi yapılır. Atık yağ profesyonel cihazlarda muhafaza edilerek doğa korunur.
Hızlı, güvenilir ve uygun maliyetli
Üstün kalite yağ ve  yağ filtreleri kullanımı
Eski yağın uygun şekilde saklanması
Servis çalışması kaydı

Üstün kalite, yağ için de geçerlidir

Yağı değiştirirken, araç üreticisinin garanti kapsamının dışına çıkmamak için söz konusu motor türüne uygun markaları kullanmak her zaman en iyi yöntemdir.
İşte bu yüzden Yıldız Oto’ da, sadece motor üreticilerinin teknik değerlerini ve gereksinimlerini karşılayan kaliteli yağlar kullanır.

Yağ değişim servisimiz
Yıldız Oto’ da, servis aralığı göstergelerinin sıfırlanmasını işlemi profesyonel ekipmanlarla yapılır.
Yağ değişimi ve filtre değişiminin bir daha ne zaman yapılacağını görebilmeniz için yapılan çalışmaları servis kitapçığınıza ve kilometre kartına da kaydederiz

Uzun motor ömrü için
Yağın ve filtrenin düzenli olarak değiştirilmesi, motorunuzun ömrünü otomatik olarak uzatacak ve sorunsuz çalışmasını sağlayacaktır.
Bu yüzden daima aracınızın kat ettiği mesafeyi takip edin ve geçerli olduğunda motor yağı seviyesini kontrol edin.

Uzman tavsiyemiz

Motor aşınmasını asgari düzeyde tutmak için yağın ve filtrenin ortalama olarak her 10.000 km’de bir değiştirilmesi gerekir. Bu yüzden motor yağını düzenli aralıklarla kontrol etmek ve gerekirse doldurmak en iyisidir. Motor bölmesindeki servis aralığı göstergesi veya servis kitapçığınızdan bir sonraki yağ değişiminin ne zaman olduğunu görebilirsiniz.
Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Kusursuz çalışan bir frenleme sistemi sadece sizin açınızdan değil, karayollarındaki diğer kullanıcılar için de hayati önem taşır. Bu yüzden kendinizi emniyete alın ve tüm sistem bileşenlerinin durumunu düzenli aralıklarla kontrol ettirin. Çünkü bütün araçlar, günlük kullanım içerisinde doğal aşınmaya maruz kalan çok sayıda parça içerir. Yıldız Oto’ da bakımın güvenliği sağlayacağı garantidir. Fren balataları, fren diskleri ve fren sıvısı gibi tüm aşınan parçaların durumunu kontrol eder, gerektiğinde profesyonel değişim hizmeti sunarız.

 • Fren diskleri ve fren balatalarının değişimi,  fren sıvısı değişimi
 • Orijinal ve orijinal ekipman standardında ürünler
 • Uzman arıza teşhisi ve onarım için en yeni test ekipmanları

Bir otomobilin kullanım ömrü boyunca aşınan parçalar
Bütün araçlarda çok sayıda aşınan parça vardır, motor bölmesinde, yürüyen veya alt takımda.. Bu parçaların çoğu, günlük araç kullanımı içerisinde doğal aşınmaya maruz kalır.
Bu durum aşınmış fren disklerine, balatalara sebep olur. Ancak bu tip aşınmalar her zaman hemen fark edilemediğinden otomobilinizi düzenli olarak Yıldız Oto’ da kontrol ettirmek iyi bir fikirdir.
Aksi takdirde oluşan hasar pahalı onarım işlemlerine, ve sadece sizi değil, diğer kullanıcıları da tehlikeye sokabilecek ani arızalara yol açabilir.

Uzman tavsiyemiz

Aracınızın frenleme mesafesinin çok uzadığını mı düşünmeye başladınız? Bunun sebebi, fren sıvısının aşırı şekilde eskimesi olabilir, durum buysa hiç gecikmeden değiştirilmesi gerekir. Aslında fren sıvısının kontrolü ve değiştirilmesi, en önemli araç bakım işlemlerinden biridir. Sıvı sürekli su emdiği için su içeriğinin %3 üzerine çıkması halinde yüksek sıcaklıklarda buhar kabarcıkları oluşabilir. Frenleme ile bu kabarcıklar sıkışır ve yeterli fren basıncının oluşmasına engel olabilir. En kötü senaryoda bu durum tüm frenleme sisteminin arızalanmasına neden olabilir. Tavsiyemiz: Kendi güvenliğiniz için otomobilinizdeki fren sıvısını her 2 yılda bir değiştirtin.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz…

Aracınızda bir elektronik arıza olması veya bir uyarı lambasının yanması durumunda sorunu hızlı bir şekilde tespit ve profesyonel şekilde giderme konusunda uzmanlarımıza güvenebilirsiniz.

 • Profesyonel, sistematik sorun giderme
 • Mükemmel niteliklerde uzman personel
 • Üstün kalitede test ve servis ekipmanı

Gereken tüm uzmanlığa sahibiz

Aracınızdaki elektrik aksamla ilgili sorun yaşıyorsanız, uzmanlarımızın tecrubesine güvenebilirsiniz.
Yıldız Oto  uzmanlarımız, arıza teşhis ve sorun giderme konusunda işlerinin ehlidir. Aracınızda araç elektroniğinden, elektronik kontrollü enjeksiyon sistemlerine, elektronik desteklenen sürücülerden, motor, abs beyinlerine kadar kontrol ve tamirat Yıldız Oto uzmanlarımız tarafından yapılabilmektedir.
Birbirine bağlı güvenlik
Sayısı sürekli artan elektronik sistem bileşenleri ve daha kapsamlı elektrikli ekipmanlar, araç onarımını gittikçe daha karmaşık hale getiriyor.
Bu da bir araçtaki karmaşık bir elektrik sistemi servisinin, sadece arızalı bir ampulü veya atan bir sigortayı değiştirmekten ibaret olmadığı anlamına gelir.
Elektronik bileşenler sadece birbiriyle iletişim kurmakla kalmaz, bazen bir diğeri olmadan çalışamazlar. Bu yüzden tek bir sensörün bile arızası, tüm elektrik sisteminin sekteye uğramasına neden olabilir.
Yıldız Oto uzmanları bu gibi sorunları profesyonel arıza tespit cihazlarıyla tespit edip,  otomobilinizi kusursuz ve güvenli onarımı için daima bize güvenebilirsiniz.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Profesyonel lamba testi
Uygun şartlarda görmek ve görülmek, yol güvenliğinin önemli bir kısmıdır. Bu yüzden Yıldız Oto’da otomobil lambalarınızı düzenli olarak kontrol ettirmek iyi bir fikirdir.
Lamba bileşenlerinin değiştirilmesi ve onarımı
En yeni test ekipmanlarını kullanarak ücretsiz lamba testi
Kaliteli otomotiv ampulleri

Kendinizi fark ettirin

2012’de yapılan ADAC lamba testi sonuçları, bir gerçeği ortaya koydu: Yollardaki araçların yarısından fazlasında ciddi aydınlatma sistemi arızaları vardı. Öne çıkan sorunlardan biri, farların ve sis farlarının yanlış ayarlanmasıydı. Yükseklik ayarında yaşanan zorluklara ek olarak “isimsiz ampuller” genellikle sorunun köküdür. Değişim için bu tip ürünler kullanılırsa, salt üretim hataları bile farın yanlış ayarlanmasına neden olur. Kusurlu veya yanlış şekilde ayarlanan farlar, tüm yoldaki sürücüler için bir risk teşkil ettiğinden bu, hesaplanamayacak kadar büyük bir tehlikedir.

Uzman tavsiyemiz

Özellikle kış ve sonbahar aylarında, olumsuz hava ve yol koşullarıyla baş edebilmek için sürüş sırasında hızlı tepki verebilmek şarttır. Bu yüzden,  yeni silecek lastikleri ve markalı yüksek çıkışlı ampulleri kullanarak daima mümkün olan en iyi görüş alanını elde etmek önemlidir. Ancak bu sayede tehlikeli durumları daha hızlı fark edip vaktinde yanıt verebilirsiniz.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz…

Aracınızın periyodik olarak kontrol edilmesi aracınızın sağlığı açısından azami önem taşımaktadır. Uzun vadede, belli aralıklarla aracınıza bakım yaptırmamanız durumunda, parçalarda ve sistemlerde yıpranma ve bozukluklar oluşabilir. Tabii ki aracınızda oluşabilecek bu arızalar, sürüş güvenliği açısından da ciddi bir tehdit oluşturacaktır. Aracınızın düzenli olarak periyodik bakımlarını yaptırmanız durumunda kazanacağınız en önemli avantajlar şunlar olacaktır:
♦Kesintisiz ve güvenli sürüş kontağı çevirirken ya da yolda giderken, “Acaba arabam çalışacak mı?”, “Yolda kalır mıyım?” gibi endişeleriniz asla olmaz.
♦Daha az masraf sürpriz ve kaçınılmaz tamir masrafları nedeniyle canınız sıkılmaz.
♦Yüksek ikinci el değeri bakımlı aracınızın, hem kolayca alıcı bulması, hem de yüksek fiyata satılması muhtemeldir.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yıldız Oto ayrıcalığı ile araç muayenesine eksiksiz hazırlanın

 • Araç muayene mevzuatına uygun kontroller ile ön muayene
 • Kusurların tespiti ve giderilmesi
 • Yapılan tüm bakım çalışması için test ve ölçüm protokolleri

Araç Muayenesi Öncesi Kontrolde Güvenebileceğiz Kalite

Eğer aracınızın muayene zamanı geldi ise siz muayeneye gitmeden önce biz tüm bakım ve kontrolleri yaptıktan sonra sizin adınıza randevu alıyor (randevu ile çalışan TÜVTÜRK bayilerinde) böylece sorunsuz bir muayene geçirmenizi sağlıyoruz.

 

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Aracınızın periyodik olarak kontrol edilmesi aracınızın sağlığı açısından azami önem taşımaktadır. Uzun vadede, belli aralıklarla aracınıza bakım yaptırmamanız durumunda, parçalarda ve sistemlerde yıpranma ve bozukluklar oluşabilir. Tabii ki aracınızda oluşabilecek bu arızalar, sürüş güvenliği açısından da ciddi bir tehdit oluşturacaktır. Aracınızın düzenli olarak periyodik bakımlarını yaptırmanız durumunda kazanacağınız en önemli avantajlar şunlar olacaktır:

 • Kesintisiz ve güvenli sürüş kontağı çevirirken ya da yolda giderken, “Acaba arabam çalışacak mı?”, “Yolda kalır mıyım?” gibi endişeleriniz asla olmaz.
 • Daha az masraf sürpriz ve kaçınılmaz tamir masrafları nedeniyle canınız sıkılmaz.
 • Yüksek ikinci el değeri bakımlı aracınızın, hem kolayca alıcı bulması, hem de yüksek fiyata satılması muhtemeldir.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Profesyonel ilkbahar kontrolü

Yıldız Oto’ da uzman personelimiz tarafından yapılan ilkbahar kontrolü, uzun bir kışın ardından yeni yıla güvenle başlamanızı sağlamak için aracınızı kendine getirme hizmetidir.
Üstün teknoloji ürünü arıza tespit ekipmanları
Değişim durumunda orijinal ekipman üreticisi standardında orijinal yedek parçalar
Her yaştaki  araç marka ve modelleri için

Yıla mükemmel bir başlangıç için
Yıldız Oto ilkbahar kontrolü sırasında uzmanlarımız, aracınızın düzgün çalışır durumda olduğunu ve kışı herhangi bir sorun olmadan geçirdiğini belirlemek üzere aracınızı yakından inceleyecektir. Aşağıdaki öğeler kontrol edilir:

 • Fren sistemi
 • Fren sıvısı
 • Soğutma sistemi
 • Hava filtresi
 • Motor yağı seviyesi
 • Akü
 • Antifriz
 • Korna
 • V kayışı
 • Egzoz sistemi
 • Silecek lastikleri
 • Lambalar
 • Lastik dişi
 • Lastik basıncı
 • Ön cam yıkayıcı sistemi
 • Kapı kilitleri/keçeleri

 

Uzman tavsiyemiz

İlkbahar, herkesin yılın en sevdiği zamanı değildir. Doğa yeşermeye başladığında sürücülerin bir kısmı, saman nezlesinden kaynaklı ek bir tehlike ile karşı karşıya kalır. Alerjisi olan kişiler ise yılın bu vakti konsantrasyonda daha fazla sorun yaşadığından daha da büyük bir risk içerisindedir. İşte bu yüzden alerjik reaksiyonlardan sorumlu polenleri dışarıda tutmak için zamanında kabin filtrelerinin değiştirilmesini tavsiye ederiz.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Profesyonel kış kontrolü

Havalar soğumadan karda ve buzda güvenli sürüş sağlamak için kış kontrolümüze güvenebilirsiniz. Yıldız Oto uzmanlarımız en önemli bileşenleri yakından inceler ve otomobilinizi, kış koşullarıyla baş etmek üzere hazırlar.

Üstün teknoloji ürünü arıza tespit ekipmanları
Değişim durumunda orijinal ekipman üreticisi standardında orijinal yedek parçalar
Her yaştaki  araç marka ve modelleri için

Kış hakkında endişelenmeye gerek yok

Soğuk hava, akü, kauçuk parçalar, kapı ve cam keçelerine kadar otomobilinizdeki bütün parçalar için sorun yaratabilir. Soğuktan kaynaklanan sorunlara yakalanmamak için Yıldız Oto’ da kış kontrolü öneriyoruz. En yeni arıza tespit ekipmanlarının yardımıyla çok sayıda araç bileşeninin doğru çalışır durumda ve kışa hazır olduğunu kontrol ederiz. Bu da sadece ıslak ve buzlu yollarda kaza riskini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kış tatili seyahatlerinde can sıkıcı arıza ihtimalini de azaltır.

Radyatör için antifriz koruması

Her yıl Avrupa sürüş organizasyonları tarafından hazırlanan istatistikler, hep aynı şeyleri söylüyor: Sürekli olarak soğutma sistemiyle ilgili sorunlar, doğrudan veya dolaylı olarak arızalardan sorumludur. Antifrizi düzenli kontrol etmek, otomobilinizin yolda arızalanmaması için en az yağ kontrolü kadar önemlidir.
Soğutma suyunda bulunan ve nihayetinde soğutma sistemini korumaktan sorumlu katkı maddeleri, zamanla etkisini yitirmeye başlar ve hatta kışın donma tehlikesi vardır. Bu yüzden su pompası hasarı, radyatör korozyonu, tıkalı borular veya motor elektroniklerinde sorunlardan kaçınmak için soğutma suyunun düzenli aralıklarla değiştirilmesi gerekir.
Yıldız Oto’ da soğutma sistemine düzenli rutin kontrol yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Uzman tavsiyemiz

Kışın kas gücü mü? Kapılardaki kauçuk keçelere ve otomobilinizin bagaj kapağına bakım yapma zahmetine girerseniz dondurucu şartlarda bunların yapışmalarını ve hasar görmelerini önlemiş olursunuz. İdeal ürünler arasında talk pudrası, gliserin, vazelin ve silikon yer alır. Ayrıca donarsa kesinlikle bir kapıyı zorlayarak açmayın, bu hareket kauçuk keçeyi yırtacak, bu durumda da bunu değiştirmeniz gerekecektir.Öğrenmek istediğiniz başka bir şey var mı?

 

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

Profesyonel tatil kontrolü

Uzun bir seyahate çıkmayı planlıyorsanız ve varacağınız yere güvenle varmak istiyorsanız Yıldız Oto daima doğru adrestir. Rahat ve sorunsuz bir yolculuk yapmanız ve vardığınızda dinlendirici bir tatil geçirmeniz için uzmanlarımız otomobilinizi tamamen kontrol edecektir.

 • Üstün teknoloji ürünü arıza tespit ekipmanları
 • Değişim durumunda orijinal ekipman üreticisi standardında orijinal yedek parçalar
 • Her yaştaki  araç marka ve modelleri için

Doğrudan varış noktanıza ulaşın

Ayrıntılı bir tatil kontrolü sadece otomobilinizin yararına değil, aynı zamanda doğrudan tüm araç yolcularının güvenliğiyle de ilgilidir.
Muhtemel arızaları bulmak ve bunları düzeltmek üzere kapsamlı kontrol için en yeni arıza tespit ekipmanlarını kullanıyoruz. Bunun temel amacı, hak ettiğiniz tatile giderken kaza ve sıkıntı yaratan arızalar oluşması riskini azaltmaktır.

Tatil kontrolü, tatilde sorun yaşamaktan iyidir

Yaklaşık dört araçtan birinin kötü durumda olması, yoldaki herkes için tehlike arz eder. Bu yüzden yola çıkmadan önce otomobilinizi Yıldız Oto’da kontrol ettirmek her zaman iyi bir fikirdir.
Tatile çıkarken otomobilinizi kullanmanın güvenli olup olmadığını belirlemek çok da maliyetli değildir. Bunu yaparak sadece kazalardan ve can sıkıcı arızalardan kaçınmakla kalmaz, aynı zamanda gereksiz cezalardan ve onarım için yolda durmak zorunda kalma riskinden de kaçınmış olursunuz. Bununla birlikte bu tür bir temel kontrol, üretici tarafından tanımlanan aralıklarda düzenli bakım ve inceleme çalışmasının yerini tutmaz. Çünkü sadece uzmanlar gerçek tehlikenin nerede olduğunu bilebilir.

Otomobille yolculuk planlamak

Gideceğiniz yere otomobille gitmeyi düşünüyorsanız planlarınızı yaparken otomobilinizi tatil kontrolünden geçirmeyi düşünmek iyi bir fikirdir.
Nereye gitmeyi düşünüyor olursanız olun güvenilir arıza teşhisi için uzman servis personelimize güvenebilirsiniz. Buna, aşınan parçaların ve güvenlikle ilgili bileşenlerin kontrolü de dahildir. Herhangi bir sorun ortaya çıkarsa Yıldız Oto uzmanlarımız bunları sizinle görüşecek ve hemen giderecektir.

Uzman tavsiyemiz

Higroskopinin ne olduğunu biliyor musunuz? Elbette araba tutmasının başka bir adı değil. En basit anlamıyla otomobilinizdeki fren sıvısının sürekli su emmesi demektir. Bu oran %3’ün üzerinde bir seviyeye ulaşırsa yüksek sıcaklıklarda buhar kabarcıkları oluşup frenleme sırasında sıkışabilir. Bu da yeterli fren basıncı oluşmasını zora sokar ve en kötü senaryoda, tüm frenleme sisteminin komple arızalanmasına neden olur. Tavsiyemiz: Kendi güvenliğiniz için otomobilinizdeki fren sıvısını her 2 yılda bir değiştirtin.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.