Kusursuz çalışan bir frenleme sistemi sadece sizin açınızdan değil, karayollarındaki diğer kullanıcılar için de hayati önem taşır. Bu yüzden kendinizi emniyete alın ve tüm sistem bileşenlerinin durumunu düzenli aralıklarla kontrol ettirin. Çünkü bütün araçlar, günlük kullanım içerisinde doğal aşınmaya maruz kalan çok sayıda parça içerir. Yıldız Oto’ da bakımın güvenliği sağlayacağı garantidir. Fren balataları, fren diskleri ve fren sıvısı gibi tüm aşınan parçaların durumunu kontrol eder, gerektiğinde profesyonel değişim hizmeti sunarız.

  • Fren diskleri ve fren balatalarının değişimi,  fren sıvısı değişimi
  • Orijinal ve orijinal ekipman standardında ürünler
  • Uzman arıza teşhisi ve onarım için en yeni test ekipmanları

Bir otomobilin kullanım ömrü boyunca aşınan parçalar
Bütün araçlarda çok sayıda aşınan parça vardır, motor bölmesinde, yürüyen veya alt takımda.. Bu parçaların çoğu, günlük araç kullanımı içerisinde doğal aşınmaya maruz kalır.
Bu durum aşınmış fren disklerine, balatalara sebep olur. Ancak bu tip aşınmalar her zaman hemen fark edilemediğinden otomobilinizi düzenli olarak Yıldız Oto’ da kontrol ettirmek iyi bir fikirdir.
Aksi takdirde oluşan hasar pahalı onarım işlemlerine, ve sadece sizi değil, diğer kullanıcıları da tehlikeye sokabilecek ani arızalara yol açabilir.

Uzman tavsiyemiz

Aracınızın frenleme mesafesinin çok uzadığını mı düşünmeye başladınız? Bunun sebebi, fren sıvısının aşırı şekilde eskimesi olabilir, durum buysa hiç gecikmeden değiştirilmesi gerekir. Aslında fren sıvısının kontrolü ve değiştirilmesi, en önemli araç bakım işlemlerinden biridir. Sıvı sürekli su emdiği için su içeriğinin %3 üzerine çıkması halinde yüksek sıcaklıklarda buhar kabarcıkları oluşabilir. Frenleme ile bu kabarcıklar sıkışır ve yeterli fren basıncının oluşmasına engel olabilir. En kötü senaryoda bu durum tüm frenleme sisteminin arızalanmasına neden olabilir. Tavsiyemiz: Kendi güvenliğiniz için otomobilinizdeki fren sıvısını her 2 yılda bir değiştirtin.

Öğrenmek İstediğiniz Başka Bir Şey Var Mı?
Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız. Lütfen bizimle iletişime geçin
info@yildizotoizmir.com
Sizinle görüşmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz…